تاریخ: ۱۵:۰۲ :: ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم در لرستان آغاز شد

عملیات اجرایی کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم عصر امروز سه شنبه با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی الیگودرز آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، عملیات اجرایی کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم عصر سه شنبه ۹۸/۲/۱۰ با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی الیگودرز آغاز شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت الیگودرز روز سه شنبه در حاشیه این آیین در گفت: این کارخانه درزمینی به مساحت چهارهکتار در شهرک صنعتی الیگودرز جانمایی شده که پنج میلیون و ۴۰۰ هزار یورو و ۱۷۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای سرمایه گذاری این طرح تامین شده است.

حاجی علی سرلک با اشاره به اینکه ظرفیت فاز نخست این کارخانه ۱۰ هزار تن در سال است، اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن زمین این واحد در نزدیکی معادن و کارخانه های تولید کربنات کلسیم، مواد اولیه مورد نیاز در دسترس است.

وی بیان کرد: اکنون ۲ واحد کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم در یزد و شبستر وجود دارد اما کارخانه الیگودرز با بالاترین فناوری روز دنیا ساخته می شود و ظرفیت تولید ان کاغذهایی با ضخامت ۸۰ تا ۵۰۰میکرون است.

سرلک اضافه کرد: دوره بهره برداری این کارخانه ۱۸ ماهه و اشتغال مستقیم و غیرمستقیم آن به ترتیب ۷۰ و ۳۰۰ نفر پیش بینی شده است.

پاسخی بگذارید