تاریخ: ۱۴:۴۲ :: ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
لرستان بارانی می شود/ مردم از حاشیه رودخانه‌ها فاصله بگیرند

استاندار لرستان با توجه به اعلام هواشناسی لرستان بر ضرورت آمادگی مردم در مقابل احتمال جاری شدن سیل هشدار داد

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، سید موسی خادمی با اشاره به بیماری کرونا و شیوع آن در سطح جامعه و محدودیت‌های زیادی که به مردم در این زمینه تحمیل شده است، گفت: طبق اعلام هواشناسی از عصر جمعه تا روز دوشنبه شاهد بارندگی‌های خیلی شدیدی در استان خواهیم بود.

وی با ذکر این نکته که در برخی از مناطق ممکن است حدود ۷۰ میلیمتر بارندگی داشته باشیم، اظهار کرد: با توجه به تجاربی که در این زمینه داریم احتمال سیلابی شدن این بارندگی فراوان است و ممکن است خساراتی هم داشته باشد.

این مسئول در ادامه به مردم استان توصیه کرد تا جایی که امکان دارد از حاشیه رودخانه‌ها دور شده و اگر احیاناً امکانات ، تجهیزات و وسایلی در اطراف رودخانه‌ها دارند آنها را جمع‌آوری نموده و از رودخانه‌ها فاصله بگیرند.

خادمی به دستگاه‌های اجرایی که پروژه‌های عمرانی در کف رودخانه‌ها دارند توصیه کرد مراقبت‌های لازم را داشته باشند و همچنین روستاییان عزیزی که در کنار رودخانه سکونت دارند سعی کنند حتی‌الامکان خانه خود را ترک کنند که چنانچه این نعمت و بارش باران از حد گذشت و به سیل تبدیل شد مشکل زیادی در این شرایط سخت برای مردم به وجود نیاید.

استاندار لرستان همچنین به مسئولین دستگاه‌های مربوطه در خصوص لایروبی رودخانه‌ها، آزاد کردن کانال‌ها و آب‌روهای شهری و سایر اقدامات لازم در سطح شهرها توسط شهرداری‌ها تاکید کرد تا مردم در معرض خطر جدی قرار نگیرند.

ماژین نیوز

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید