تاریخ: ۱۳:۵۹ :: ۱۴۰۲/۰۸/۱۹
هشدار شرکت مخابرات به مشتریان درباره کلاهبرداری از طریق تلفن ثابت

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با اعلام هشدار به مشتریان درباره برخی سوءاستفاده ها از تلفن ثابت به بهانه هایی مانند برنده شدن در قرعه کشی گفت: هیچ گونه تماسی از سوی شرکت مخابرات ایران و نهادهای رسمی برای پرداخت جوایز یا اعلام برندگان صورت نمی گیرد و اطلاع رسانی درباره طرح های مختلف یا جوایز مخابرات تنها از طریق درگاه های رسمی ارتباطی شرکت، مانند پرتال سازمانی مخابرات انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، در موارد معدودی، عده ای افراد سودجو با سوءاستفاده از نام و اعتبار شرکت مخابرات ایران به بهانه برنده شدن و پرداخت جایزه و اعلام اسامی برندگان از برخی رسانه های جمعی، اقدام به کلاهبرداری و سوءاستفاده مالی از طریق ارسال پیامک و تماس تلفنی با مشترکان تلفن ثابت و اعلام این تماس از سوی مخابرات کرده اند.

مهندس بیدخام افزود: اطلاع رسانی درباره طرح ها یا جوایز مخابرات تنها از طریق درگاه های رسمی ارتباطی شرکت مانند وب سایت www.tci.ir انجام می شود.

وی با اشاره به گزارش های مشابه و تکرار برخی موارد یاد شده تاکید کرد: هر گونه اعلام تماسی با سوءاستفاده از نام و برند مخابرات، کلاهبرداری بوده و مراتب از طریق دفتر حقوقی مخابرات، پلیس فتا و نهادهای ذیربط تا حصول نتیجه پیگیری می شود.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید