زنان سرپرست خانوار در کنار دریافت خدمات حمایتی وکمک معیشت از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می شوند
گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۲۱:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
۵۴۳ تخته فرش، جاجیم، تابلو فرش وگلیم توسط مدد جویان تولید شد

مدیر کل کمیته امدادلرستان گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون ۵۴۳ تخته فرش، جاجیم، تابلو فرش وگلیم توسط مدد جویان تولید و بصورت تضمینی توسط این نهاد خریداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، جاسم محمدی فارسانی، مدیر کل کمیته امداد لرستان با اشاره به اجرای طرح های مشاغل خانگی گفت: زنان سرپرست خانوار در کنار دریافت خدمات حمایتی وکمک معیشت از تسهیلات آسان و قرض الحسنه بهره مند می شوند.

وی به آموزش فنی وتخصصی به مددجویان مستعد اشاره کرد وافزود: شناسایی و خدمات مشاوره شغلی وآموزش های تخصصی این نهاد به صورت رایگان به مددجویان ارائه می شود.

مدیر کل کمیته امداد به خرید تضمینی صنایع دستی تولیدی مددجویان اشاره کرد وگفت: بر اساس تصمیم معاون اشتغال وخودکفایی این نهاد محصولات بافته شده توسط شرکت صنعت آفرینان امداد در مرکز به نرخ کارشناسی خرید و به بازار فروش عرضه می شود.

وی با اشاره به تولید ۵۴۳ تخته فرش، گلیم،جاجیم وتابلو فرش توسط مجریان طرح خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار گفت: این محصولات به متراژ یک هزارو ۱۰۰ متر مربع وارزش۹ میلیاردو ۳۹۰ میلیون ریال می باشد.

وی افزود: با حمایت کمیته امداد ۳۰۰طرح خوداشتغالی در زمینه فرش بافی،گلیم،تابلو فرش با دریافت تسهیلات ارزان قیمت فعالیت می نمایند.

پاسخی بگذارید