تاریخ: ۱۵:۳۱ :: ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
افراد ۱۸ سال به بالا برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند

دکتر خادمی در ستاد استانی مقابله با کرونا از تغییر محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا در استان از ۳۰ سال به ۱۸ سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست دکتر مخبر، با حضور مسئولین و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و متعاقب آن جلسه ستاد استانی به ریاست دکتر خادمی در خصوص آخرین وضعیت بیماری ادامه پیدا کرد .

استاندار لرستان در حاشیه این جلسه گفت: خوشبختانه در اکثر نقاط کشور و به ویژه در لرستان وضعیت بیماری روند کاهشی و مطلوب را طی می کند و شاهد کاهش در تعداد بستری ها و مرگ بر اثر بیماری هستیم .

دکتر خادمی تاکید کرد: این کاهش به هیچ وجه به منزله نادیده گرفتن دستورالعملهای بهداشتی نیست و رعایت پروتکل ها کما فی السابق برقرار است .

وی تصریح کرد: در کنار روند کاهشی مبتلایان به بیماری، شاهد افزایش واکسیناسیون در استان نیز هستیم که امیدواریم این موضوع منجر به عادی انگاری شرایط و در نتیجه کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه نشود زیرا تجربه ثابت کرده کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی منجر به بازگشت شرایط و افزایش روند ابتلا خواهد شد .

استاندار لرستان ادامه داد: استان در شرایط کنونی از وضعیت قرمز کرونا خارج و وارد وضعیت نارنجی شده است که بر اساس پیش بینی ها امیدواریم هفته آینده وضعیت از این نیز بهتر شود .

دکتر خادمی همچنین اظهارداشت: بنا بر تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، از امروز محدودیت سنی تزریق واکسن از ۳۰ سال به ۱۸ سال تغییر خواهد یافت و همه افراد بالاتر از ۱۸ سال می توانند به منظور تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند .

وی با اعلام اینکه در رابطه با بازگشایی مدارس و دانشگاهها تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم، افزود: در جلسه امروز ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد، ضمن تصمیم گیری موردی برای هر مدرسه در سطح استان، مدارس روستایی با کمتر از ۱۵ دانش آموز با رعایت تمامی جوانب به لحاظ فضا، نکات بهداشتی و دستورالعمل های ستاد به صورت حضوری بازگشایی شود.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید