تاریخ: ۸:۳۰ :: ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
تعطیلی باغ وحش خرم‌آباد و انتقال حیوانات به استان‌های دیگر

مدیرکل دامپزشکی لرستان در خصوص اخباری مبنی بر تعطیلی باغ وحش خرم‌آباد و انتقال حیوانات به استان‌های دیگر گفت: استاندارد حقوق حیوانات در باغ وحش خرم‌آباد رعایت نمی‌شد.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، مصطفی زبردست در گفتگو با خبرنگاران افزود: باغ وحش کاسیت خرم‌آباد مدت زیادی است به علت نداشتن متقاضی بخش خصوصی برای واگذاری تعطیل شده است.

وی اظهار داشت: بارها مشکلات مربوط به این باغ وحش را به مسوولان ذی‌ربط منتقل کردیم اما نسبت به این در خواست ها توجهی نشد به همین علت نیز مجبور به تعطیلی آن شدیم.

وی عنوان کرد: فضای نگهداری، شرایط آب‌ و هوایی و تغذیه این حیوانات مشکلات زیادی داشت و چنانچه وضعیت نگهداری آنها تداوم داشت قطعا با مشکلات بسیاری در مورد سلامت آنها مواجه می‌شدیم.

وی با تاکید بر اینکه رسالت دامپزشکی توجه به مسائل و مشکلات دیگری است بیان کرد: استانداردهای حقوق حیوانات در این باغ وحش اصلا رعایت نمی‌شد، و سه شیر در یک قفس کوچک در کنار یکدیگر بودند.

زبردست اظهار داشت: سایر مسائل حیوانات نیز در این مرکز رعایت نمی‌شد به همین علت این باغ وحش تعطیل و مسئولیت نگهداری از حیوانات آن به استان‌های دیگر واگذار شد.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید