استاندار لرستان:
گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۱۲:۲۷ :: ۱۴۰۱/۰۴/۲۲
خدمت‌رسانی به زوار اربعین آمیخته به عشق و عرفان است

استاندار لرستان با اشاره به عبور بخش زیادی از زائران اربعین از این استان گفت: تمام ظرفیت‌ها برای خدمت رسانی به زوار اربعین بکارگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، دکتر فرهاد زیویار استاندار لرستان، ۲۲ تیر در جلسه هماهنگی ستاد عتبات عالیات استان با محوریت برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: مسیرهای راهپیمایی اربعین که از لرستان عبور می کند نیازمند تدارک ملزوماتی برای خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی است که همکاری و همراهی همه اقشار جامعه و دستگاه های اجرایی استان را در این رابطه می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه تمهید شرایط برای ارائه خدمات به زوار مستلزم ارائه راهکارهای موثر در جهت تامین اعتبار و تهیه اقلام مورد نیاز است، گفت: برنامه‌ریزی این اقدامات بر عهده کمیته‌های ستاد بوده و می توان در این رابطه از کمک خیرین نیز بهره برد.

دکتر زیویار با تاکید بر اینکه مسائل تخصصی مربوط به ارائه خدمات به زوار اربعین، متناظر با وظایف تعریف شده و توسط کمیته‌ها پیگیری و اجرایی شود، افزود: اربعین تجربه‌ای شیرین و فرصتی برای رشد است و در کنار تمامی تلاش‌هایی که در راستای خدمت به اربعین صورت می‌گیرد، برکات معنوی بسیاری با خود به همراه دارد.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه بدیهی است در ایام اربعین علاوه بر حضور نهادهای مردمی، بخشی از ظرفیت‌های انسانی و تجهیزاتی دستگاه‌های اجرایی نیز در اختیار خدمت‌رسانی به زوار قرار می‌گیرد که ضرورت دارد کمیته‌های ستاد شرایط را برای تسهیل در روند کار فراهم سازند، یادآور شد: خدمت به امام حسین(ع) و زوار اربعین آمیخته با عشق و عرفان است و مردم ولایت مدار لرستان همواره در این راه پیشقدم بوده و محرم و صفر تجلی عشق مردم به اهل‌بیت است.

وی افزود: به دلیل اهمیت بالای برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین و خدمت رسانی به زوار، جلسات هماهنگی این ستاد در بازه زمانی مشخص و با پیگیری هفتگی اقدامات صورت گرفته توسط کمیته‌ها برگزار خواهد.

خبرنگار: امین زینی‌وند

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید