به مناسبت هفته بسیج؛
گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۱۱:۵۲ :: ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
۴۲ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند

مراسم آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد ومحکومین مالی در سالن اجتماعات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) باحضور کشکولی فرمانده سپاه استان ،عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های لرستان و شاکرمی مدیرنمایندگی ستاد دیه دراستان و جمعی از کارکنان زندانهای استان وپاسداران انقلاب اسلامی لرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، در ابتدا سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)استان لرستان ضمن گرامی داشت هفته بسیج به تمامی بسیجیان بااخلاص اظهار داشت:در نظام اسلامی قرار بر حداقلی زندانیان در زندان هاست ودرصورتی که فردی به زندان ارجاع داده شد زندان برای او دانشگاه وهنگام بازگشت به جامع متنبه و اصلاح شده باشد و سازمان زندان ها با فعالیت های فرهنگی متنوع می تواند بر این امرمهم واقعیت ببخشد.

کشکولی افزود:همه ما مکلف هستیم که در اصلاح جامعه گام های موثری برداریم همچنین درجهان جز معدود کشورهایی هستیم که از سازمان های حمایتی بی نظیری در جهت حمایت از خانواده زندانیان برخورداریم.

سپس عبدالمجید کشوری ضمن تبریک هفته بسیج به خانواده معزز شهدا وبسیجیان و زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدای والا مقام اظهار داشت:
درجامعه اسلامی وحاکمیت اسلامی رویکرد بر حل مشکلات مردم است و محکومیت بیش از نیمی از زندانیان ناشی از مشکلات خانوادگی ومالی است هرچند این مستمسکی بر ارتکاب جرم نیست و همه باید بر کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم و به عنوان خادم مردم بتوانیم زمینه بازگشت شرافتمندانه زندانیان که شعار محوری سازمان زندان هاست را به جامعه فراهم سازیم .

وی افزود:آزادی هریک از زندانیان نجات یک خانواده است،و درکنار این اقدامات صورت گرفته امسال آثار ارتباط، رسیدگی وحل مشکلات خانواده زندانیان در۲۸ خرداد ۱۴۰۰ به وضوح دیده شد وبرای اولین بار بیش از ۲۰۰۰ نفر در زندان های استان پای صندوق های رای حضور پیداکردند وبا رضایت کامل به ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی احترام گذاشتند.

این مقام مسئول اظهار داشت: ۴۲ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند.
در سال گذشته نیز کلیه بدهکاران مالی از ۵ تا ۱۰ میلیون تومان آزاد شدند و دربیست ماه گذشته تا کنون ششصدوپنجاه زندانی توسط نهادهای انقلابی وخیرین استان با بدهی بالغ بر۴۵ میلیارد تومان از زندان های استان آزاد شده اند.

عضو شورای قضای استان اظهار داشت:در مدت شیوع بیماری کرونا برخی از افرادی که فعال در حوزه اقتصادی بودند با مشکلاتی روبرو شدند ومحبوس در زندان هستند و هدف تشکیل جلسه امروز آزادی همین افراد است.

کشوری افزود: درمورد زندانیان پس از آزادی هم تمهیداتی اندیشیدیم واین تکلیف برعهده مراقبت بعداز خروج زندانیان لرستان نهاده شده که افراد را در فعالیت اقتصادی مشارکت می دهد.

شاکرمی در این جلسه ضمن ضرورت بر آزادی زندانیان جرائم مالی وغیر عمد در ستاد دیه استان افزود:ستاد دیه توانسته است از اول سال ۱۴۰۰ تا کنون۱۳۴ نفر از زندانیان را با بدهی بالغ بر ۱۶میلیارد تومان آزاد کند.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید