شرح خدمات بانک مسکن در 1400
تاریخ: ۲:۲۷ :: ۱۴۰۰/۰۵/۱۸
۲۲شعبه بانک مسکن در استان لرستان فعال هستند / تسهیلات متنوع برای ساخت و خرید مسکن

مدیریت شعب بانک مسکن استان لرستان با 22 شعبه در سطح استان لرستان با پشتوانه 81سال افتخار خدمت بانکداری ، با بکارگیری کلیه امکانات و نیروی انسانی متخصص و مجرب خود در راستای برآوردن اهداف بانکداری اسلامی و نظر به دیدگاه خدمت رسانی به مشتریان و اصل تکریم ارباب رجوع، مطابق با ضوابط و مقررات جاری بانک آماده ارائه سریعترین و به صرفه ترین خدمات بانکی به اشخاص حقیقی و حقوقی مختلفی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک مسکن استان لرستان، از جمله این خدمات شاخص می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
– افتتاح حساب سرمایه گذاری ممتاز (با امکان صدور اوراق تسهیلات + ۱۰ % سود روز شمار+۳۳% تخصیص اوراق ) لازم به ذکر است اوراق صادر شده در کلیه شعب بانک مسکن در سراسر کشور و همچنین سازمان فرابورس به قیمت روز قابل خرید و فروش می باشد .
– افتتاح حساب قرض الحسنه جاری و استفاده از مزایای دریافت تسهیلات بدون سپرده (مضاربه ،سرمایه در گردش و……
– افتتاح انواع حساب های متمرکز و الکترونیک (جاری / قرض الحسنه / کوتاه مدت / مسکن کارت خانواده با قابلیت تعریف جهت اعضای خانواده با تعیین محدودیت سقف برداشت در هرروز).
– افتتاح سپرده پس انداز ساخت مسکن به منظور استفاده از تسهیلات احداث (۳۰۰ میلیون ریال) و جعاله تعمير مسکن بصورت توام ۴۰۰ میلیون ریال از محل اوراق گواهی حق تقدم
– پرداخت تسهیلات خرید خانه تا ۲۵ سال ساخت و تسهیلات احداث انفرادی تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال در شهرهای خرم آباد و بروجرد و ۶۰۰ میلیون ریال در سایر شهرهای استان و جعاله تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات در سریع ترین زمان ممکن و با بازپرداخت طولاني مدت. همچنین برای زوجهای جوان تا سقف ۱۶۰۰ میلیون ریال در شهرهای خرم آباد و بروجرد و ۱۲۰۰میلیون ریال در سایر مناطق شهری استان وجعاله ۴۰۰ میلیون ریال از محل اوراق سپرده ممتاز نیزقابل پرداخت خواهد بود.

-پرداخت تسهیلات خرید ماشین آلات به صورت اموال سرمایه ای و سرمایه در گردش با رعایت کلیه ضوابط و مقررات ذیربط جاري بانک .
– پرداخت تسهیلات خرید خودرو تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال .
– پرداخت تسهیلات خرید کالا تا سقف ۸۰ میلیون ریال .
– پرداخت تسهیلات فوق الذکردر حداقل زمان ممکن صورت می گیرد .
-پرداخت تسهیلات مرابحه عام تا سقف ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
-پرداخت تسهیلات مرابحه منصوبات تا سق ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال (۴۰%ائراق +۶۰%بدون سپرده /۶۰ ماهه)
-پرداخت تسهیلات مرابحه واحد های تجاری ،اداری و خدماتی تا سقف ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال /۳۶ ماهه
-پرداخت تسهیلات جعاله تعمیر مسکن تا سقف ۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

– امکان برداشت بدون کارت از دستگاه خودپرداز .
– امکان دسترسی اینترنتی وآنی به حسابها با سرعت و کیفیت بالا (خدمات بانکداری اینترنتی) .
– امکان واریز آنی و الکترونیکی اقساط کلیه وامها و تسهیلات اعطایی بانک از طریق سیستم های الکترونیکی به گونه ای که نیازی به مراجعه حضوری به شعبه نباشد .
– صدور ضمانت نامه های بانکی در کوتاه ترین زمان ممکن .)همچنین امکان اخذ وثیقه از سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت مشتری)
– نصب دستگاه ATM .
– ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی از جمله : موبایل بانکینگ و اینترنت بانکینگ و … .
– ارائه انواع کارت های هدیه به مناسبت های مختلف و با درج عنوان وبا قابلیت برداشت نقدی از طریق دستگاه ATM.
– تسریع در انجام خدمات بطور ویژه و خاص با ایجاد باجه VIP جهت رفاه حال مشتریان ویژه .
– نصب دستگاههای pos فروشگاهی .
– خدمات الکترونیکی بانک مسکن به صورت کامل و جامع توانایی ارائه خدمات و پشتیبانی کلیه کارت های شتابی در خصوص پرداخت ها ، اقساط تسهیلات را دارا می باشد .
– درخصوص حسابهای جاری ، خدمات بانکداری اینترنتی به صورت کامل در زمینه های اخذ صورت حساب ، تأیید مبلغ چک ، درخواست دسته چک ، مسدود کردن حساب و … قابلیت ارائه خدمات را دارد .

– ارائه خدمات و فعالیتهای ارزی .
درپایان یادآور می گردد رعایت اصل امانت داری و محرمانه بودن اطلاعات مالی و تکریم ارباب رجوع به عنوان اصول اولیه همواره در گردش کاری بانک مسکن مد نظر می باشد. همچنین این مدیریت آمادگی برگزاری نشست مشترک به منظور تبیین و تشریح سیاست های اعتباری و خدمات بانک را دارد.

الف) مجتمع‌سازی و انفرادی:

۱- متقاضی در زمان ارائه درخواست بهره‌مندی از تسهیلات مشارکت از محل منابع بدون سپرده، می‌بایست دارای گردش مالی مناسب در حساب جاری و یا حساب سپرده ممتاز با متوسط موجودی ۱۵% مبلغ تسهیلات مصوب در بازه زمانی یک سال گذشته، یا به تناسب جهت بازه‌های زمانی کمتر یا بیشتر از مدت یادشده(به طور مثال جهت دوره ۶ ماهه کسب رسوب حساب به میزان حداقل ۳۰% مبلغ تسهیلات) باشد.
۲- جهت پروژه‌های احداثی مطابق با الگوی تقاضا (در استان لرستان بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر مربع) کسب رسوب، به میزان ۱۰% مبلغ تسهیلات مصوب در بازه زمانی یک سال گذشته، یا به تناسب جهت بازه‌های زمانی کمتر یا بیشتر از مدت یادشده (به طور مثال جهت دوره ۶ ماهه کسب رسوب حساب به میزان حداقل ۲۰% مبلغ تسهیلات) الزامی می‌باشد.
توضیح۱: ملاک عمل جهت تعیین متراژ واحدها، میانگین متراژ زیربنای مفید واحدهای احداثی، بر اساس پروانه ساختمانی می باشد.

۳- اعطای تسهیلات مشارکت مدنی از محل منابع بدون سپرده،به اشخاص حقیقی و حقوقی جهت احداث واحدهای مسکونی انفرادی و مجتمع سازی(دو واحد و بیشتر) بدون لحاظ نسبت شرکاء به تعداد واحدهای احداثی براساس نوع ساخت و صلاحیت حرفه ای سازنده به شرح جدول ذیل با در نظر گرفتن جدول حدود اختیارات امکان پذیر می‌باشد.

۴-دراعطای تسهیلات مشارکت مدنی به سازندگان حرفه ای صرفاًدر صورت اجرای نوع ساخت واحد مسکونی با استفاده از تکنولوژی جدید و فناوری نوین و کاهش مصرف انرژی (ستون۱جدول شماره ۲)،اعمالیک درصدتخفیف نرخ سود در پایان قرارداد مشارکت مدنی امکان¬پذیرمی‌باشد.

ب) شركت‌هاي تعاوني مسكن:

۵- در اعطای تسهیلات به انواع شرکت‌های تعاونی مسکن (تولیدی، توزیعی، تولیدی- توزیعی و…) کسب رسوب مطابق مفاد بند۱ و ۲الزامی می‌باشد.
توضیح:پرداخت تسهیلات به شرکت‌های تعاونی مسکن توزیعی و تولیدی– توزیعی پس از گذشت حداقل سه ماه از تاریخ افتتاح حساب، ضمن احراز شرایط فوق‌الذکر و رعایت سایر ضوابط و مقررات امکان‌پذیر می‌‌باشد.
۶- پرداخت تسهیلات به شرکت‌های تعاونی مسکن از نوع تولیدی (فاقد عضو)که به قصد انتفاع و تولید مسکن تشکیل گردیده‌اند تا سقف‌های تعیین شده درجدول شماره۱، بارعایت سایر شرایط مطروحه درخصوص جدول مذکورامکان پذیرمی‌باشد.
۷-اعطای تسهیلات مشارکت مدنی از محل منابع بدون سپرده به شرکت‌های تعاونی از نوع توزیعی و تولیدی- توزیعی که با هدف ساخت واحدهای مسکونی جهت اعضاء تشکیل گردیده¬اند، با لحاظ نوع ساخت و همچنین صلاحیت حرفه¬ای سازنده، با در نظر داشتن شرایط ذیل و بر اساس جدول حدود اختیارات امکان‌پذیرمی¬باشد:

۸- اعطای تسهیلات مشارکت مدنی از محل اوراق ممتاز به شرکت¬های تعاونی مسکن توزیعی و تولیدی– توزیعی تا سقف‌های مندرج در جدول شماره ۲ امکان¬پذیر می‌باشد.
۹- در اعطای تسهیلات به شرکت‌های تعاونی مسکن میزان تعهدات شریک حداکثر تا یک دوم (۱/۲) مبلغ تسهیلات قابل پذیرش می‌باشد.
۱۰- اعطای تسهیلات مشارکت مدنی صرفاً جهت واحدهای مسکونی در پروژه‌های با کاربری مختلط (مسکونی- اداری، مسکونی- تجاری و…) ضمن رعایت تمامی ضوابط و مقررات ذی‌ربط بلامانع می‌باشد.

و) تقسیط مطالبات (اصل و سود)بخش مسکن

۱۱-تقسیط مطالبات بانک (اصل و سود) ناشی از تسهیلات مشارکت مدنی اعطایی از محل منابع بدون سپرده،اوراق ممتاز و بافت فرسوده از محل قرارداد عاملیت،اعم از انفرادی، مجتمع و تعاونی¬های مسکن درقالب فروش اقساطی ناشی از سهم الشرکه درحالت تدریجی و قطعی در سال ۱۴۰۰ با رعایت موارد زیر امکان پذیر می‌باشد.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید