فرماندهی قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان:
گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۱۶:۵۲ :: ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
خبرنگاران روایتگران موثری در جامعه هستند/ جوانانی که به سمت ارتش می آیند با مهارت اشتغالزایی باز می گردند

صبح امروز به مناسبت هفته خبرنگار، نشست خبری جمعی از خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان با امیر سرتیپ دوم مراد خوشکنار فرماندهی قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان و حجت الاسلام حسین دانش هماهنگ کننده عقیدتی سیاسی های آجا برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، امیر مراد خوشکنار در این نشست ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران روایتگر وقایع تاریخ هستند و اثرات مثبت این آگاهی و آگاهی بخشی موثق تا مدتهای مدیدی در جامعه ساری و جاری است و خبرنگار به عنوان یک نیروی موثر در جامعه در هر مکان و زمانی که در جامعه پیشامدی رخ می دهد، نقش یک روایتگر بی طرف، حامی و دلسوز خلق را ایفا می کند.

فرماندهی قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان در ادامه در خصوص خبرنگاران استان یادآور شد: خبرنگاران لرستان در خدمت رسانی در زمره پیشتازان قرار دارند چه بسا در سیل لرستان و اخیرا هم در بحران شیوع ویروس منحوس کرونا پیوسته در حال پوشش دهی اخبار جبهه سلامت هستند و خبرنگاران به درستی اثبات کردند که در هر شرایط وقوع بحران دوشادوش دولت، بی چشمداشت یار و یاور مردم هستند.

وی در باب اهمیت کار رسانه اذعان داشت: مردان بزرگی از اصحاب رسانه کشور ما در جبهه مقاومت در مقابله با تفکیری ها به درجه شهادت نائل شدند که مبرهن است این کار وظیفه خطیری ست و ازرش آن در شرایط بحرانی کمتر از جهاد نیست.

امیر سرتیپ دوم مراد خوشکنار در ادامه سخنان خویش در خصوص توجه ارتش جمهوری اسلامی ایران به اشتغالزایی نیز اشاره کرد: علاوه بر استخدامی های سراسری دانشگاه افسری، از همان ابتدا جهت فراگیری آموزشهای مهارت محور در کلیه سربازهایی که به سمت ارتش جمهوری اسلامی ایران می آیند، برنامه ریزی شده است لذا جوانانی که وارد ارتش می شوند با مهارت اشتغالزایی به جامعه باز می گردند.

وی افزود: به موجب تفاهم‌نامه ارتش جمهوری اسلامی ایران با سازمان فنی حرفه ای، همه کارکنان می توانند از این سری دوره های آموزشی بهره مند شده و پس از طی دو سال آموزش و کسب مجوز مربوطه می توانند وارد بازار کار شوند.

فرماندهی قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان در همین راستا خبر داد: طی سه ماهه اول امسال ۶۰۰ نفر داوطلب در مجموعه فنی و حرفه ای ثبت نام‌کردند که ۴۲۸ نفر موفق به اخذ گواهینامه مهارت در بحث کشاورزی، برق، مکانیک و ‌…شدند.

امیر مراد خوش کنار در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تحمیل فشار اقتصادی بر اقشار مختلف کشور ابراز داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی، اخیر بصورت داوطلبانه از سوی کارکنان قرارگاه لشگر ۸۴ پیاده لرستان، طی دو مرحله ۱۷۰۰ بسته معیشتی بین مردم توزیع شده است.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید