گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۲۰:۵۸ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
ارائه آموزش حقوقی به هزار و ۲۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد لرستان

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت:هزار و ۲۳۰ نفر از مددجویان تحت حمایت در دوره‌های آموزش حقوقی و مشاوره شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد لرستان از ارائه خدمات حقوقی و معاضدت قضایی به مددجویان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با برگزاری میز خدمت حقوقی و تشکیل کارگاه آموزشی به  هزار و ۲۳۰ نفر از مددجویان خدمات رایگان حقوقی ارائه شد.

وی با اشاره به رویکرد توانمندسازی اقتصادی، فرهنگی خانوارها خدمات حقوقی و قضایی را یکی از ضرورت‌های توانمندسازی دانست و افزود: احقاق حقوق نیازمندان در دعاوی حقوقی و کیفری ارتقا دانش حقوقی، آشنایی با حقوق خانواده و تکالیف فردی ازجمله سیاست‌های تسریع در توانمندسازی می‌باشد که توسط اداره حقوقی و وکلای نیکوکار ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد بابیان اینکه پیگیری امور حقوقی و قضایی مددجویان تحت حمایت این نهاد با مساعی مشترک قضات و وکلای دادگستری انجام می‌شود، افزود: از ابتدای سال جاری به ۲۱۶ نفر از مددجویان و خانواده‌های آن‌ها خدمات حقوقی و قضایی ارائه شد.

وی به برگزاری جلسات آموزش گروهی مسائل حقوقی با حضور نوعروسان، زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید و کارشناسان حقوقی با شرکت مددجویان در ادارات استان تا پایان سال برگزار می‌شود.

محمدی فارسانی از انعقاد تفاهم‌نامه با کانون وکلای دادگستری خبر داد و گفت: ۲۶ وکیل نیکوکار در دفاتر شهرستانی کمیته امداد و ۲۸۰ نفر از وکلای دادگستری به‌صورت رایگان با مددجویان همکاری می‌نمایند.

مدیرکل کمیته امداد لرستان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۷۶ فقره دادخواست و شکوائیه در موضوعات حقوقی و قضایی در راستای احقاق حقوق مددجویان بی‌بضاعت و یا خانواده‌های آن‌ها تنظیم و تحویل مراجع قضایی استان و سایر استان‌های دیگر شد.

پاسخی بگذارید