گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۱۵:۳۲ :: ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
افتتاح مرکز مشاوره روانشناختی دانشگاه آیت الله بروجردی

مرکز مشاوره آزاد و روانشناختی دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی(ره) روز دوشنبه با حضور مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، فرماندار بروجرد در آیین افتتاح مرکز تخصصی مشاوره‌ های آزاد و خدمات روانشناختی دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره) اظهار کرد: ارائه خدمات مشاوره ای نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد زیرا اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی ناشی از بیکاری و رسیدن به یک سرخوشی زودگذر است.

مسلم مرادی به نقش موثر مشاوره در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: در حوزه آسیب های اجتماعی به خصوص خودکشی کار اصلی مرکز مشاوره آسیب شناسی است و باید جامعه هدف مشخص و علت بررسی شود.

وی با اشاره مسئله اختلافات خانوادگی و آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه اضافه کرد: همه این موارد ناشی از آسیب های اجتماعی وارد شده است که بر زندگی و شخصیت افراد اثر می گذارد.

اخذ مجوز پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه آیت الله بروجردی

رییس دانشگاه آیت‌الله‌العظمی بروجردی (ره) نیز در آیین افتتاح مرکز مشاوره این دانشگاه گفت: دانشگاه آیت ‎الله العظمی بروجردی(ره) دانشگاهی است که ۲۰ سال از عمر آن در کشور می‌گذرد و پنج هزار و ۳۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل بوده و دارای ۱۲۰ عضو هیات علمی است.

احمدرضا مظاهری اضافه کرد: در بین دانشگاه‎‌های زیر ۲۰ سال کشور سرانه تولیدات علمی آن رتبه اول کشور را کسب کرده و در کل دانشگاه‌‎‎های جامع کشور رتبه دوم را توانسته به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: مجوز پذیرش دانشجویی خارجی این واحد دانشگاهی نیز صادر شده و در مهرماه می توانیم دانشجویی غیرایرانی در دانشگاه داشته باشیم و این موضوع برای شهرستان موضوع تازگی دارد.

رییس دانشگاه آیت الله بروجردی تصریح کرد: در مناطق کم برخوردار دوره های تخصصی برای افراد پشت کنکور برگزار خواهد شد و افراد مستعد را نمی گذاریم که از شهرستان خارج شوند و برای فارغ التحصیلان اشتغال ایجاد می شود و از کارهای مهم دیگر مرکز مشاوره تخصصی دانشگاه بود.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید