گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۱۶:۴۳ :: ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
خرم‌آباد قابلیت تبدیل به پایتخت اسباب بازی ایران را دارد

روزنامه نگار لرستانی گفت: انتخاب خرم‌آباد به عنوان پایتخت اسباب‌بازی ایران علاوه بر این که مانع خروج سالانه ۴۰ تا ۵۰ میلیون دلار ارز از کشورمی‌شود، از تهاجم فرهنگی در این حوزه جلوگیری و از سویی باعث اشتغالزایی پایدار، محرومیت زدایی، جذب گردشگر، افزایش نشاط شهروندی و معرفی بهتر استان را به دنبال دارد.

پایگاه خبری سنگ‌نوشته، مصاحبه- میلاد فاضلی اظهار کرد: خرم‌آباد با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در حوزه نیروی انسانی دارد می‌تواند به عنوان پایتخت اسباب بازی ایران انتخاب و معرفی شود.

وی افزود: اسباب بازی یک کالای استراتژیک به شمار می‌آید که متاسفانه و بر اساس برخی منابع خبری سالیانه ۴۰ تا ۵۰ میلیون دلار از آن وارد کشور می‌شود.

روزنامه نگار لرستانی تصریح کرد: باتوجه به این میزان واردات، اگر حمایت مسئولان صورت گیرد می توان مانع جلوگیری خروج ارز و حتی از ورود تهاجم فرهنگی در حوزه اسباب‌بازی جلوگیری کنیم.

فاضلی تصریح کرد: انتخاب خرم‌آباد به عنوان پایتخت اسباب‌بازی ایران علاوه بر مزایای مورد اشاره می تواند زمینه معرفی استان و جذب گردشگر را نیز فراهم کند.

وی افزود: این طرح اشتغال‌زایی فراوانی مخصوصا مناطق حاشیه نشین را نیز به دنبال دارد و می‌تواند به افزایش نشاط شهروندی نیز کمک کند و با توجه به سایر ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و مذهبی که در استان موجود است، پازل تکمیل کننده‌ای برای تبدیل به مقصد گردشگری در قالب جشنواره‌های ملی اسباب بازی و معرفی بهتر استان را به وجود بیاورد.

این روزنامه نگار لرستانی با بیان این‌که هر چند ممکن است موانعی بر سر راه این طرح وجود داشته باشد اما با همراهی افراد دغدغه مند و نخبه در حوزه‌های گوناگون و همدلی همه مسئولان، اعضای شورای شهر، شهردار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قابل انجام است و با توجه به خدماتی که دولت در مناطق حاشیه نشین به صورت رایگان انجام می‌دهد مردم نیز می توانند از آموزش ها و تسهیلات لازم برای ایجاد کارگاه های عروسک و اسباب‌بازی بهره‌مند شوند.

فاضلی افزود: فعالیت‌های کوچک و گمراه کننده تاثیری بر اقتصاد ما ندارند، اما اگر این گارگاه‌ها محصولی واحد تولید کنند، هم می توان راحت آن را به برندینگ تبدیل کرد و از سویی به یک محصول ملی و کالای استراتژیک تبدیل شوند.

روزنامه نگار لرستانی اظهار کرد: این محصول می‌تواند بستری برای جذب سرمایه گذار نیز در استان فراهم کند و با توجه به اینکه در حوزه اسباب بازی تشکیلات هدفمند و قانونمندی وجود ندارد، لرستان می تواند پرچمدار آن شود و حتی نگاهی نیز به صادرات به کشورهای همسایه داشته باشد.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید