گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۱۸:۵۲ :: ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
احداث ۱۵ مرکز “روستا بازار ” / عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان هدف از احداث مراکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی «روستا بازارها» را حذف واسطه های غیر ضروری اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، دکتر اسفندیار حسنی مقدم در جلسه احداث مراکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی «روستا بازارها» که با حضور مهندس صیادی، مدیر کل امور اقتصادی استانداری لرستان، مدیر تعاون روستایی استان، معاونین و مدیران ستادی برگزار گردید گفت: با توجه به سیاست‌های ابلاغی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران احداث مراکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی «روستا بازار »در دستور کار قرار گرفت.

وی اهداف احداث این مراکز و کارکرد آنها را حذف واسطه های غیر ضروری بین تولیدکنندگان محصولات‌کشاورزی و مصرف‌کنندگان برشمرد.

دکتر حسنی مقدم تصریح کرد با توجه به تاثیر مثبتی که عرضه محصولات کشاورزی بصورت مستقیم در حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و معیشت جامعه مصرف کنندگان خواهد داشت به عنوان یکی از کارهای راهبردی سازمان جهاد کشاورزی استان در دستور کار قرار دارد و کلیه دستگاههای تابعه موظف اند نهایت همکاری را برای رفع موانع و تسهیل امور با تعاون روستایی استان داشته باشد.

وی در پایان گفت: تعداد ۱۵ روستا بازار برای ۱۱ شهرستان پیش‌بینی شده که طرح‌های برخی از این «روستا بازارها» تهیه و برای تایید تأمین منابع مالی مورد نیاز به سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور ارسال گردیده و برخی دیگر نیز در دست بررسی و مطالعه می باشد.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید