گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۲۲:۵۰ :: ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
همه افراد باید نسبت به رفع معضل اعتیاد احساس مسئولیت داشته باشند

استاندار لرستان گفت: اعتیاد به عنوان بیماری و فرد درگیر آن با نگاه یک بیمار در جامعه دیده می شود و لازم است همه اقشار جامعه بواسطه درگیر بودن با این معضل، نسبت به آن احساس مسئولیت داشته باشند تا بتوان شرایط جامعه را در این خصوص بهبود بخشید.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، ششمین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان به ریاست زیویار استاندار لرستان با حضور مدیران ستادی استانداری و دستگاههای اجرایی مرتبط برگزار شد.

استاندار لرستان گفت: رفع معضل اعتیاد و جرائم حوزه مواد مخدر نیازمند همکاری همه جانبه در ارائه برنامه ها، همفکری، هم افزایی و اجرایی کردن اقدامات است.

زیویار اظهار داشت: اعتیاد و درگیری با مواد مخدر یک معضل اجتماعی است که به نوعی همه اقشار جامعه را در بر می گیرد از این رو لازم است برای مبارزه با آن چاره اندیشی و برنامه های جامع و مدون که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی فعال در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ملزم به شناخت و بررسی شرایط استان و ارائه راهکار های مناسب در این رابطه هستند.

استاندار لرستان یادآور شد: حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم مربوط به مواد مخدر دارد از این رو لازم است در برنامه ریزی ها، این موضوع به خوبی دیده شود.

زیویار افزود: ایجاد کمپ های ماده ۱۵ فعال در حوزه ترک اعتیاد و کارگاه های حرفه آموزی از دیگر پیشنهادات خوب مطرح شده در این جلسه بود که لازم است شرایط حضور بخش خصوصی برای دایر نمودن این مراکز در سطح استان فراهم شود.

وی ادامه داد: در جلسه امروز مقرر گردید برای کمک به معتادین متجاهر که به کمپ های ترک اعتیاد مراجعه می کنند، پس از طی دوران بیماری و بهبود نهایی اسناد هویتی آنها از طریق دستگاههای اجرایی ذیربط صادر و در اختیار قرار گیرد .

استاندار لرستان همچنین گفت: به منظور تضمین و کمک به آینده شغلی افراد بهبود یافته تدابیری اندیشیده شده تا پس از حرفه آموزی و کسب مجوزهای شغلی لازم، تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان در اختیار این آنها قرار گیرد.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید