تاریخ: ۹:۰۲ :: ۱۴۰۲/۰۱/۰۶
قلعه فلک‌الافلاک سومین جاذبه گردشگری پرطرفدار در کشور

ابتدای سفرهای نوروزی تا پایان دیروز مجموعه تاریخی-فرهنگی قلعه فلک‌الافلاک از میان جاذبه‌های گردشگری و توریستی استان بیشترین بازدید را داشته‌ است و در سطح کشور نیز سومین جاذبه گردشگری پربازدید ایران بوده است.

به‌ گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با بیان این خبر گفت: در بحث فروش بلیط‌فروشی نیز قلعه فلک‌الافلاک در سطح کشور پس از استان‌های تهران، فارس و اصفهان، رتبه چهارم را دارد.

حسن‌پور اظهار داشت: از ابتدای سفرهای نوروزی تا پایان روز چهارم فروردین‌ماه بیش از ۴۹ هزار نفر از طریق خرید بلیط وارد مجموعه قلعه تاریخی، فرهنگی فلک‌الافلاک شده اند.

او تاکید کرد: البته در سطح استان لرستان فقط قلعه فلک‌الافلاک با فروش بلیط دایر است و اکثر جاذبه‌های گردشگری و توریستی استان به صورت رایگان پذیرای گردشگران هستند که با احتساب وجود چندین مرکز فروش بلیط در دیگر استانها باید گفت این میزان فروش بلیط در قلعه فلک‌الافلاک رقابت چشمگیری با سایر جاذبه‌های گردشگری کشور دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان بیان داشت: مجموعه تاریخی فلک‌الافلاک به عنوان بارزترین جاذبه تاریخی فرهنگی لرستان با وجود موزه‌های مردم‌شناسی، باستان‌شناسی و بازارچه عرضه صنایع دستی استان هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند و در تلاش هستیم بهترین خدمات به مسافران نوروزی عرضه شود.

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید