مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان خبر داد :
گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۱۷:۱۵ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
بهره برداری از ۱۰ پروژه باز آفرینی شهری تا پایان سال

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان از بهره برداری 10 پروژه بازآفرینی در سطح بافت های فرسوده و ناکارآمد شهرهای استان ، تا پایان سال خبر داد .  

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، رضا خالقی با اشاره به اینکه طی مدت ۸ ماه گذشته ۴ پروژه در محلات هدف بازآفرینی در سطح شهرهای استان به بهره برداری رسیده است ، اظهار داشت : با اجرای پروژه های فرهنگی ، آموزشی ، خدماتی ، بهداشتی در محلات هدف بازآفرینی شهری ، کیفیت زندگی در این مناطق افزایش خواهد یافت .

پروژه های باز آفرینی شهر خرم آباد

او با اشاره کلنگ زنی ساخت مدرسه ۹ کلاسه محله درب دالاکان در بافت تاریخی شهر خرم آباد در تیر ماه امسال ، اظهار داشت : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پروژه های کانال سنگی جمع آوری آبهای سطحی کرگانه ، و کانال دفع آبهای سطحی فلک الدین ، دیوار حائل گل سفید ، بهسازی گذر تاریخی فردوسی و مرمت خانه تاریخی چنگایی در بافت ناکارآمد شهر خرم آباد تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید .

پروژه های باز آفرینی شهر بروجرد

خالقی در رابطه با پروژه های بازآفرینی در شهر بروجرد اظهار داشت : خوشبختانه پروژه های سالن ورزشی و ساماندهی و بهسازی کانال در منطقه حاشیه نشین محله دره غریب در شهر بروجرد به پایان رسیده و این دو پروژه مورد استفاده ساکنین قرار گرفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان همچنین از تکمیل مرمت و بهسازی فاز اول سرای قیصریه و حافظی در محلات تاریخی شهر بروجرد تا پایان امسال خبر داد و در ادامه گفت : پروژه بهسازی محله خوشبین در بافت میانی شهر بروجرد در حال اجرا است ، امید است این پروژه با همت شهرداری تا تیر ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

پروژه های باز آفرینی شهر دورود

خالقی با اشاره به اتمام کار پروژه مرکز توسعه در محله ناصر الدین شهر دورود گفت : پروژه مذکور جهت تجهیز و بهره برداری در اختیار دستگاه ها و نهاد های ذیربط قرار گرفته است . مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان به اجرای پروژه ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه در منطقه حاشیه نشین محله ناصرالدین شهر دورود اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته بهسازی محور پل وحدت و اجرای کانال دفع آبهای سطحی انگشته تا پایان امسال مورد استفاده و بهره برداری ساکنین این مناطق قرار خواهد گرفت.

 

پاسخی بگذارید