گروه: برگزیده / خبر
تاریخ: ۲:۳۶ :: ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
۳۴ درصد کل بودجه به استان لرستان تخصیص داده شده است/ پارسیلون به مزایده گذاشته می‌شود

مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم‌آباد در نشست با اصحاب رسانه لرستان گفت: تاکنون ۳۴ درصد کل بودجه به استان لرستان تخصیص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لرستان در خصوص رقم بودجه در بین استان‌های اول کشور قرار دارد، گفت: با این حال تخصیص بودجه مهم است، همچنان‌که تاکنون ۳۴ درصد کل بودجه به استان تخصیص داده شده است.

ویسکرمی، تنها راه نجات لرستان را استفاده از ظرفیت بخش خصوصی عنوان و تصریح کرد: از این رو بیشتر بدنبال حل مشکلات بخش خصوصی در استان هستیم.

پارسیلون به مزایده گذاشته می‌شود

وی با بیان اینکه حسابرسی ویژه پارسیلون به اتمام رسیده و میزان بدهی و دارایی این مجموعه مشخص شده است، افزود: همچنین کارشناسی پارسیلون نیز انجام شده و بر اساس برآورد اولیه بیش از هزار میلیارد تومان ارزش پارسیلون است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پارسیلون به مزایده گذاشته خواهد شد و پس از بررسی اهلیت‌ها، شرکت مجدد راه‌اندازی می‌شود.

دخالتی در انتصابات نداشته و ندارم

ویسکرمی در خصوص نظارت نمایندگان بر عملکرد مدیران و دخالت در انتصابات استان، بیان داشت: با هیچ کدام از مدیران رفاقتی نداشته و ندارم، چرا که معتقدم باید قانون اجرا شود، هیچ مورد تحمیلی به ادارات نداشته و گزینه استخدامی از سوی من به مجموعه‌ای معرفی نشده است.

وی از واگذاری شیلات سپیددشت به بخش خصوصی، گفت: مقرر شده شیلات سپیددشت در بخش پاپی ظرفیتی۶ هزار تن با حدود هزار اشتغال ایجاد شود.

ساخت بیمارستان نیایش در حال انجام است

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه بیمارستان نیایش ۲ سال تعطیل بود، اما اکنون با سرعت متوسطی این بیمارستان ۵۱۵ تختی در حال ساخت است، ۲۷۲ میلیارد تومان تسهیلات برای این واحد اختصاص پیدا کرده، با این وجود ۸۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد که پیشنهاد شده از طریق تهاتر به قرارگاه خاتم واگذار شود.

ویسکرمی همچنین در خصوص آخرین وضعیت هتل صخره‌ای خرم‌آباد گفت: سرمایه‌گذار جریمه مشخص شده را پرداخت کرده و حدود ۳ میلیارد از عوارض مانده تا شهرداری اجازه ساخت را به پیمانکار مجموعه بدهد.

اراده جدی دولت و وزارت نیرو در خصوص احداث سد معشوره

وی با اشاره به اراده جدی دولت و وزارت نیرو در خصوص احداث سد معشوره، تصریح کرد: فرازبند سد در حال ساخت است، از طرفی مطالعه جدیر باید آماده شود تا بودجه آن لحاظ شود که این مهم انجام شده است، از این‌رو تا عید فرازبند سد ساخته خواهد شد.

انتهای پیام/

بازگشت به خانه

پاسخی بگذارید